İptal ve İade Koşulları | Villaadresi

Rezervasyonunu yaptırmış olduğunuz villa için BEK GLOBAL İNŞAAT TAAHHÜT EMLAK TURİZM TİC.LTD.ŞTİ hesabına yatırmış olduğunuz ön ödeme miktarını (EFT ile veya Havale ile veya Kredi Kartı ile) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır, çünkü bu ödemenin bir bölümü villa sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır.
1)Rezervasyonun Kiracı Tarafından İptali;
Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatini iptal edebilir. Müşterinin iptal bildirisini BEK GLOBAL İNŞAAT TAAHHÜT EMLAK TURİZM TİC.LTD.ŞTİ  (www.villaadresi.com)’ye yazılı olarak yapılması gerekir.
İptal koşulları aşağıdaki gibidir;
a) Rezervasyon için gönderilen kaporanın iadesi yoktur.
b) villaya giriş tarihinden önceki 30 ile 15. güne kadar olan iptallerde müşteri toplam seyahat bedelinin %50’sini,
c) villaya giriş tarihine 14 gün kala yapılan iptallerde ise kalan ödeme tutarının tamamını ödemek zorundadır.
Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan ve çıkacak olan, BEK GLOBAL İNŞAAT TAAHHÜT EMLAK TURİZM TİC.LTD.ŞTİ ’ye Türkiye Cumhuriyeti devleti, banka veya bankalar tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi yükler müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir.

2)Rezervasyonun BEK GLOBAL İNŞAAT TAAHHÜT EMLAK TURİZM TİC.LTD.ŞTİ (www.villaadresi.com) Tarafından İptali;
a) Kiralanan Villa rezervasyonunun ön görülmeyen durumlardan dolayı doğal afetler, villa’nın teknik donanımındaki arızalar vb. gibi BEK GLOBAL İNŞAAT TAAHHÜT EMLAK TURİZM TİC.LTD.ŞTİ  tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması durumunda alınan para müşteriye iade edilecektir.
b) Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, yani villaya giriş tarihinde yapılmamış olması halinde BEK GLOBAL İNŞAAT TAAHHÜT EMLAK TURİZM TİC.LTD.ŞTİ  söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar. Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak yapılabilir. Rezervasyon iptalleri, BEK GLOBAL İNŞAAT TAAHHÜT EMLAK TURİZM TİC.LTD.ŞTİ  (www.villaadresi.com)’un eline, yazı ulaştığı andan itibaren geçerlidir.

MÜCBİR SEBEPLER

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda BEK GLOBAL İNŞAAT TAAHHÜT EMLAK TURİZM TİC.LTD.ŞTİ  ve müşteri hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi karşılıklı olarak fesh edebilir. Ülkedeki savaşlar, konaklama yapılacak bölgedeki doğal afetler, ülke genelinde salgın hastalıklar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.  Covid -19'dan kaynaklı meydana gelen ve resmi kurumlar tarafından ilan edilen seyahat kısıtlamaları dahilinde iptal edilmek zorunda kalınan rezervasyonlarda BEK GLOBAL İNŞAAT TAAHHÜT EMLAK TURİZM TİC.LTD.ŞTİ  müşterinin kaporasını 1 yıl boyunca saklı tutar ve kaporayı iptali takip eden 1 yıl içerisinde kullanım hakkını müşteriye sunar. 1 yılı geçmiş ve kullanılmamış kaporanın ise geri iadesi yoktur.