Mesafeli Satış Sözleşmesi | Villaadresi

TARAFLAR VE AMAÇ

Bu sözleşme; bu internet sitesi üzerinden Villayı kiralayan (bundan böyle “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır) ile villayı kiraya veren Uğur Mumcu Caddesi No:57/4 Gaziosmanpaşa/Ankara adresinde bulunan (bundan böyle “SARTE TURİZM EMLAK İNŞAAT LTD. ŞTİ.” olarak anılacaktır.) arasında web sitesi üzerinden online gerçekleştirilmiş olan rezervasyon dahilinde villanın kiralanması amacı ile yapılmıştır. www.villaadresi.com internet sayfasında görselleri, villa detay bilgileri ve fiyat çizelgeleri ile ilan edilen villalardan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile yada elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindeki misafirler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Rezervasyon onayı verirken Sözleşme onay butonuna basmadan önce sözleşmenin okunmamış olması ile alakalı olarak SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ hiçbir sorumluluk kabul etmez. Bunun yanı sıra aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ “'ye, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin villayı terk etmesini isteme, alınan kaparo, depozito ve kira bedelini iade etmeme ve henüz ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

REZERVASYON VE ÖDEME

Villalarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ tarafından rezervasyon işleminiz, kiralamak istediğiniz Villayı ve kiralama yapacağınız tarihleri belirtmeniz ile başlatılmış olur ve ön rezervasyon talebiniz alınmış olur. Ön rezervasyon işleminin ardından en fazla 1(bir) iş günü içerisinde toplam ödenecek ücretin %35 u ön ödeme olarak alınır. Bu ödeme banka hesabına havale, kredi kartıyla tek çekim veya taksitle yada EFT ile yapılabilir. Müşteri kalan tutarı rezervasyon onay formunda belirtilmiş olan tarihte peşin olarak ödemek ile yükümlüdür. Belirtilen tarihte ödeme yapılmaması durumunda SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ’nin rezervasyonu tek taraflı iptal etme, belirtilmiş olan tarihleri tekrar satışa açma ve yasal yollara başvurma hakkına sahiptir. Gerekli ön ödeme yapıldığı takdirde en geç 24 saat içerisinde tarafınıza rezervasyon onay mesajı gönderilmektedir. Gönderilen rezervasyon onay mesajı içerisinde yapmış olduğunuz ön ödeme, giriş tarihinde yapacağınız kalan ödeme bilgileri, villanızın adı ve de giriş tarihleriniz yer almaktadır. Ön rezervasyon talebinden sonraki 24 saat içerisinde belirtilen ön ödeme miktarı yatırılmadığı takdirde ilgili tarihler müşteriye haber verilmeksizin tekrar satışa açılmaktadır.

Aynı zamanda villaya giriş esnasında her villa için farklı şekilde düzenlenmiş olan fakat 500 ile 1000 TL arasında değişiklik gösteren hasar depozitosu alınır. Bu depozito bedeli müşterinin çıkış tarihinde, villadaki demirbaşlarda herhangi bir hasar meydana gelmediği takdirde müşteriye aynen iade edilir. Villada bulunan demirbaşlarda herhangi bir hasar meydana gelmesi halinde gerekli tutar depozitodan kesilir. Depozito miktarını geçen hasarlarda bu tutar müşteriden talep edilir ve ödenmediği takdirde yasal yollara başvurulur.

VİLLAYA GİRİŞ / ÇIKIŞ

Rezervasyon başlangıç günü villaya en erken giriş saati 15.00’dır, en geç 20.00’dır. Müşterinin belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda karşılıklı olarak yaşanabilecek mağduriyetten dolayı müşterinin, belirtilen saatlerde villaya girişini yapmış olmasını önemle hatırlatırız. Müşterinin belirtilen giriş saatlerinden sonra villaya gelmesi durumunda ortaya çıkabilecek sorunlardan SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ sorumlu değildir. Erken çıkış yapılmak istenmesi halinde bunun en geç 24 saat önce SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. Şti ye belirtilmesi gerekmektedir. Müşterinin haber vermeksizin çıkış yapması durumunda, gerekli kontroller yapıldıktan sonra depozito müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir. gönderim masrafları ise bu hasar depozitosunun içerisinden kesilecektir. Müşterinin kendi isteği ile villayı erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

VİLLA KAPASİTESİ

Villalarımıza internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. ( Çocuklar ve bebekler dahildir.) Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ(www.villaadresi.com) ’ye yazılı olarak başvurulacak ve villanın kapasite durumuna göre SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ’nin uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ misafirlerin villayı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder. VİLLA TEMİZLİĞİ VE EKSTRA GİDERLER Günlük, haftalık, aylık villa kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 1 (bir) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Tüm villaların havuz, havuz terası, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. EVCİL HAYVAN/SİGARA Aksi belirtilmedikçe villalarımıza evcil hayvan kabul edilmemektedir. Villalarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

Rezervasyonunu yaptırmış olduğunuz villa için SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ hesabına yatırmış olduğunuz ön ödeme miktarını (EFT ile veya Havale ile veya Kredi Kartı ile) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır, çünkü bu ödemenin bir bölümü villa sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır.

1) Rezervasyonun Kiracı Tarafından İptali; Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatini iptal edebilir. Müşterinin iptal bildirisini SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ (www.villaadresi.com)’ye yazılı olarak yapılması gerekir.
İptal koşulları aşağıdaki gibidir;
a) Rezervasyon için gönderilen kaporanın iadesi yoktur.
b) villaya giriş tarihinden önceki 30 ile 15. güne kadar olan iptallerde müşteri toplam seyahat bedelinin %50’sini,
c) villaya giriş tarihine 14 gün kala yapılan iptallerde ise kalan ödeme tutarının tamamını ödemek zorundadır.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan ve çıkacak olan, SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ ’ye Türkiye Cumhuriyeti devleti, banka veya bankalar tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi yükler müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir.

2)Rezervasyonun SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ (www.villaadresi.com) Tarafından İptali;
a) Kiralanan Villa rezervasyonunun ön görülmeyen durumlardan dolayı doğal afetler, villa’nın teknik donanımındaki arızalar vb. gibi SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması durumunda alınan para müşteriye iade edilecektir.
b) Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, yani villaya giriş tarihinde yapılmamış olması halinde SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar. Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak yapılabilir. Rezervasyon iptalleri, SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ (www.villaadresi.com)’un eline, yazı ulaştığı andan itibaren geçerlidir.

REZERVASYON TARİH DEĞİŞİKLİĞİ

Rezervasyon yaptığınız tarihlerde değişiklik yapma hakkınız mevcuttur. Ancak öncelikle kiralanan villanın takviminin bu değişiklik için uygun olması gerekmektedir. Ayrıca değişiklik sadece aynı villa ve aynı yıl için geçerli olabilmektedir. Böyle bir talebin onaylanabilmesi için villa sahibinden onay alabilmek ön koşullardan biridir. Yapılacak rezervasyon değişiklik işlemi için ekstra olarak 100 TL ödeme alınmaktadır.

SORUMLULUKLARIMIZ

1. SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ; villanın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. 2. Villaya girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ 'ye derhal bildirilmeli SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ bu talebi villa sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. 3. SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ villa sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa sahibi sorumludur. 4. Müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ sorumlu tutulamaz 5. Müşterinin villaya ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ kesinlikle sorumlu olmayacaktır. 6. Müşteri, villadan ayrıldıktan sonra, villada kaldığı süre içerisinde SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ 'ye bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

FATURA - VERGİ

SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD, kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin, villalarını müşteriye kiralamak için aracıdır, bu nedenle SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ, sadece aracılık faturası keser. Diğer geri kalan kâr, villa sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez. SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı kâr için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir.

MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI

Müşteriler villayı, havuzu, bahçe mobilyaları ve villanın içerisinde bulunan diğer mobilyalar, kendilerine sağlam durumda teslim edilen tüm elektronik eşyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Villanın normal koşulların dışında kirli bırakıldığı hallerde SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.
Villada oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ’yi haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli hasar depozitosundan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.
Ayrıca müşteri ve beraberindeki misafirler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ 'ye bir şikâyet ulaşması durumunda SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.
Web sayfasında belirtilen ve muhafazakâr (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, yüzde yüz, görünmezlik garantisini SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ vermez. Görünmezlik konusunda, müşterileriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ, sorumluluk kabul etmez. SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ, bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

MÜCBİR SEBEPLER

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ ve müşteri hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi karşılıklı olarak fesh edebilir. Ülkedeki savaşlar, konaklama yapılacak bölgedeki doğal afetler, ülke genelinde salgın hastalıklar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.  Covid -19'dan kaynaklı meydana gelen ve resmi kurumlar tarafından ilan edilen seyahat kısıtlamaları dahilinde iptal edilmek zorunda kalınan rezervasyonlarda SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ müşterinin kaporasını 1 yıl boyunca saklı tutar ve kaporayı iptali takip eden 1 yıl içerisinde kullanım hakkını müşteriye sunar. 1 yılı geçmiş ve kullanılmamış kaporanın ise geri iadesi yoktur.

ŞİKÂYETLER

Müşteriler villada kaldıkları süre içerisindeki şikâyetlerini hemen SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ ’ye bildireceklerdir. Şikâyet konusu durum, SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan ayrıldıktan sonra yapılacak şikâyetlerden SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI

SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi'nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, eposta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ 'nin gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, “www.villaadresi.com” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ 'nin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. www.villaadresi.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. www.villaadresi.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. www.villaadresi.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER

1) Villaya giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ 'nin önüne geçemediği durumlarda SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ kesinlikle sorumlu tutulamaz.
2) Villaya ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ kesinlikle sorumlu tutulamaz.
3) Bazı villaların inşaasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ kesinlikle sorumlu tutulamaz.
4) Tüm Villalarımızda konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım olacaktır. Müşterinin villaya ulaşımı kendi sorumluluğundadır. SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ kesinlikle sorumlu tutulamaz.
5) Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine karışmaz. Müşterinin kendi sorumluluğundadır.
6) Villayı kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ sorumlu tutulamaz.
7) SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ, villanın konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.
8) Villaya ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ sorumlu tutulamaz.
9) Villayı kiralamış olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs.
kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak villaya ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ kesinlikle sorumlu tutulamaz.
10) Villa hakkındaki “www.villaadresi.com” detay sayfasında belirtilen "uzaklık tablosu" yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Ufak tefek yanılmalar olabilir. Villayı kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.
11) Villa hakkındaki “www.villaadresi.com” detay sayfasında "uzaklık Tablosu”nda belirtilen mesafeler, en yakın restaurant, en yakın plaj, en yakın yerleşim yeri, en yakın plaj, en yakın toplu taşımanın geçtiği yol ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen restaurant veya market kapanmış ise SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ sorumluluk kabul etmez.
12) Villada bulunan havuzda oluşacak boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi oluşacak tüm kazalardan SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ sorumlu tutulamaz.
13) Villada oluşacak müşterinin sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, telekomdan kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektrik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ sorumlu tutulamaz.
14) Sitemizde belirtmiş olduğumuz Villalarımız birebir aynısı olup sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük olduğu v.b. gibi bahaneler kabul edilemez ve SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ sorumlu tutulamaz.
15) Müşteriyi akrep, böcek sokması, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ sorumlu tutulamaz.
16) Cenaze, ölüm, düğün, sağlık problemi, kaza veya kamu veya özel şirket personelinin izin iptali vb. durumlarda kiralama şartları harfiyen geçerli olup iptal durumu söz konusu değildir.
17) Misafirlerimizin seyahat sigortası yaptırmalarını önermekteyiz. Tatiliniz sırasında oluşabilecek kaza, hırsızlık v.b. gibi sorunlarda zararın tanzimi için sigorta şarttır. Firmamız yada villa sahibi doğabilecek maddi, manevi sorunlarda sorunlu değildir.
18) Rezervasyon onayı almadan yapılan ödemeleri iptal ve iade etme hakkımız mevcuttur.
Müşteri yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm koşulları kabul etmiş olup bu vb. bahaneleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girmesi takdirinde SARTE TURİZM İNŞAAT EMLAK LTD. ŞTİ sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedeli talep etme hakkını kullanabilir.

İHTİLAFLAR

VİLLALARIMIZDAN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ " SARTE TURİZ EMLAK İNŞAAT LTD. ŞTİ" YE REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME, GERİ ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETİN TAMAMI TALEP ETME HAKKI VERİR.

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Ankara İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.